Barometr zdraví, akce co nás baví!


Červen byl pro nás velmi náročný měsíc. Zvládli jsme 5 akcí! Hlavním partnerem byla karlovarská nemocnice.


Akce 2 6 2 1000

2. června proběhl druhý ročník 12 minut pro zdraví. Projekt si kladl za cíl v rámci prevence civilizačních onemocnění zvýšit povědomí o přínosu pohybu pro lepší zdravotního stavu.

Účastníci se mohli registrovat do jedné ze tří věkových kategorií, kategorie: do 39 a 49 let, nad 50 let. Před startem byl každému účastníkovi změřen krevní tlak. Po odstartování účastníci běželi nebo šli po dobu 12 minut po oválu stadionu. Na 5 místech podél oválu byla připravena stanoviště, kam se po skončení chůze nebo běhu museli účastníci přesunout, k tomu nejbližšímu. Na stanovišti byl účastníkům změřen krevní tlak. A přitom na místě skončení odhodili svoji kartu, aby bylo možné doměřit vzdálenost. Kromě konzultací s nutriční terapeutkou byla součástí i přednáška Cukry v těle a jejich doplňování při aktivitě od MUDr. Jana Brože z FN Motol Praha a ultramarathonec Miloš Škorpil pohovořil na téma Běhej pomalu, abys mohl běhat rychle.

     

Akce 12 6 1000   

 

 

 

Akce 21 6 1 1000

 

    

            

 

12.  a 21. červnasi mohli nechat zájemci změřit krevní cukr a cholesterol v krvi, krevní tlak i poměr tuku a svaloviny v těle v rámci Dne sociálních služeb v Chodově a při akci Pomáhejme s radostí! v  K. Varech. A i 15. 6. v rámci projektu Sportem bez úrazu byl o výše uvedená měření velký zájem.

  

 

Akce 24 6 1000 

V pondělí 24. června proběhl druhý ročník Barometru zdraví v Chebu. Tentokrát byl v Městské knihovně Cheb. Dorazilo více než 200 návštěvníků, kteří si nechali změřit cukr,cholesterol v krvi, krevní tlak, mohli si nechat zjistit krevní skupinu, poměr tuku a svaloviny na těle, nechat zkontrolovat zrak, dozvědět se něco o dentální hygieně, a také o pomůckách pro diabetiky. Nechyběly ochutnávky ani malé pozornosti jak od nás tak lékarny dr. Max. Mile nás překvapilo, že více než 1h předem přicházeli již zájemci o měření.

 

 

!!!

V Chebu chystáme ještě přednášku spojenou s měřením cukru v krvi v rámci Světového dne diabetu 14.11.2019.

A v K. Varech proběhne Barometr zdraví v OC Varyáda dne 21. září 2019, kde bude zajímavý program a můžete se těšit na nový DiaKar magazín.

Děkujeme všem za aktivní účast a podporu našich akcí.

IMG 6502 kopieDne 2.6.2019 proběhl druhý ročník pohybové akce, kdy si mohl každý mohl přijít za příjemného počasí vyzkoušet svoji fyzickou zdatnost v rámci projektu 12 minut pro zdraví.

V letošním roce byly účastníci rozděleny do 3 věkových kategorií. Nejlepší muž a žena v každé kategorii obdrželi malou pozornost od realizátoru projektu.
Nebylo zapomenuto ani na mimořádnou cenu pro nejstaršího účastníka. Tím byl v letošním roce muž ve věku 78 let, který ušel za 12 minut 1 430 m.
Každému účastníkovi byl změřen krevní tlak před a po skončení běhu/chůze a zvládnutá vzdálenost. Jednalo se vlastně o Cooprův test zdatnosti rozšíření o zdravotní přednášky. Jedna přednáška byla správnému doplňování energie před a po výkonu, kterou vedl MUDr. Jan Brož z pražské nemocnice FN Motol a druhou, jako vždy, ultramaratonec Miloš Škorpil. Nechyběla ani přítomnost nutriční terapeutky, která také odpovídala na individuální dotaci přítomných.
Projekt dopadl dobře a pořadatelé, tj. DiaKar, Triatlet KV, Běžecká škola M. Škorpila a karlovarská nemocnice se těší na příští ročník. A můžeme prozradit, že bude opět v něčem nový 😊

20190602 085502 1000  20190602 093153 1000

 

 

IMG 8940 1000

Pacientské organizace pracující ve prospěch osob s diabetem napříč Českou republikou, o sobě navzájem, až na výjimky, nevědí. Řeší stejné problémy, ale protože se málo kdy jejich kroky koordinují, většinou se nepodaří v praxi prosadit uspokojivé řešení. Častěji vše končí ve sféře slibů, než činů, těch kompetentních a vliv objektivních potíží je silnější než roztříštěné odhodlání problém řešit a vyřešit.

Dne 1. 5. 2019 v prostorách AIFP (Asociace inovativního farmaceutického průmyslu) v Praze, proběhlo neformální setkání zástupců pacientských organizací které se věnující osobám s diabetem (DM), jak typu 1, tak typu 2, spolu se zástupci rodičů děti s diabetem. Zpráva ze setkání zde.

Kniha Slaký roky

Prosím pomozte vybrat peníze na knížku Sladký roky, pokračování knížky Šípkové Růženky naruby o dětech s diabetem prvního typu. Nejen pro děti a rodiče, kterých se tato diagnóza bezprostředně týká.

Křest nové knížky Sladký roky proběhne v sobotu 7. září 2019 od 15:00 hod v Centrum Černý Most v Praze

Na křtu vystoupí nejen Míša Mervartová a Nela Třetinová, ale také modelky a modelové s DM1 a kromě oblečení předvedou, jak nosí inzulinové pumpy a senzory.

Listopadový kvíz

Naše organizace ve spolupráci se společností Imperial Karlovy Vary a.s. pro Vás připravila následující kvíz o zajímavé ceny.

 

Vyhrávají první tři výherci, kteří zodpoví správně všechny tři otázky kvízu a vyplní kontaktní údaje. Výherci budou kontaktováni do 21.11.2018.

 

 

 sanssouci

www.spa-resort-sanssouci.cz

 

  

Soutěžíte o následující ceny:

1) Konzumace v Clubu Imperial v hodnotě Kč 1.500,-
2) Konzumace v Blues Café v hodnotě Kč 1.000,-
3) Konzumace v Atrium-Lobby baru v hodnotě Kč 800,-

   

IMG 9873

 

 

  OTÁZKY KVÍZU

  

Informace ke správnému zodpovězení kvízu naleznete na výše uvedeném odkazu

 

Podmínky pro výherní kvíz:

1. Účastí v soutěži potvrzujete svůj souhlas s níže uvedenými pravidly.
2. Soutěže se nesmí zúčastnit zaměstnanci Imperial Karlovy Vary a.s. včetně jejich rodinných příslušníků.
3. V případě sporných situací je konenčné rozhodnutí na straně organizace DiaKar, z.ú. Toto rozhodnutí je nevratné a nelze se proti němu odvolat.
4. Odpovědi do soutěže je nutné vyplnit přímo do kvízového formuláře, vyhrávají tři nejrychlejší správné odpovědi.
5. Výhry budou předány osobně nebo zaslány prostřednictvím České pošty.
6. V případě jakýchkoliv dotazů, přepomínek, nebo reklamace výher pošlete oznámení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
7. Účast v soutěži není vázána na koupi jakéhokoliv zboží, či služeb.
8. Výhry ze soutěžního kvízu jsou nepřenosné, a nelze je směnit za peníze.
9. Zavazujeme se, že Vaše osobní data neposkytneme třetí straně.
10. Na výhru není právní nárok.

 Zúčastněním se kvízu souhlasíte s těmito podmínkami.

 

 

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

Barometr zdraví 2019 K. Vary
29 čec 2019 08:00

Barometr zdraví Karlovy Vary Kdy: 21. 9. 2019 od 14 do 18 hodin Kde: Obchodní centrum Varyáda  [ ... ]

akcečíst dál
Červnový DiaKar
24 čec 2019 05:33

Barometr zdraví, akce co nás baví!
Červen byl pro nás velmi náročný měsíc. Zvládli jsme  [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
12 minut pro zdraví 2019
10 čen 2019 08:13

Dne 2.6.2019 proběhl druhý ročník pohybové akce, kdy si mohl každý mohl přijít za příjemn [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivn...
10 čen 2019 07:23

 Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivním věku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. ve  [ ... ]

článkyčíst dál
další články