1

 

Téma: Můj život s cukrovkou v době koronavirové

 

Protože ne všichni rádi malujete nebo si myslíte, že Vám to moc dobře nejde, můžete se do letošní soutěže zapojit psaným projevem. Napište nám příběh, povídku nebo dopis o svém životě s cukrovkou v době koronavirové. Nebo můžete vytvořit koláže s textem, rodinnými fotkami nebo oblíbenými obrázky.

Zapojit se může celá rodina 😊.

 

Pokud se rozhodnete namalovat obrázek, kromě malování roušek 😊, můžete třeba namalovat a popsat co jste doma dělali, jak jste si hráli, učili, mluvili nebo potkávali s rodinou a kamarády. Jak jste sportovali anebo komunikovali s diabetologem. Co pro Vás bylo v posledních měsících náročné nebo naopak čeho jste si nejvíce užívali.

Další informace zde

Přihláška zde

 

 

50 let s diabetem?


Svaz diabetiků ČR ve spolupráci se společností Novo Nordisk uděluje u příležitosti Světového dne diabetu (14. listopad) všechny osoby které dosáhnou 50-ti let  života s diabetem.

Víte-li o někom, kdo v letošním roce tohoto výročí dosáhne, nebo již v minulosti dosáhl a nedostal toto ocenění, předejte informaci pořadatelům akce.

Vyplňte tento formulář do 15.8.2020.

Všichni ocenění budou pozváni na společné slavnostní předávání do Brožíkovy síně Staroměstské radnice v rámci oslav Světového dne diabetu.

 

50let

Pacientská rada přijala usnesení, jako doporučení ministru zdravotnictví, k situaci osob se zdravotním postižením a  chronickým onemocněním v souvislosti s pandemií COVID – 19 a jejími dopady na osoby se zdravotním postižením a osoby s chronickým onemocněním.

Usnesení Pacientské rady schválilo návrh pracovní skupiny Pacientské rady ministra zdravotnictví pro zdravotně sociální pomezí. Je to vlastně jakýsi soupis problémů lidí se zdravotním postižením a chronickým onemocněním a zároveň způsob, jak tyto problémy řešit.

Věříme, že tímto usnesením bude Ministerstvo zdravotnictví ČR při svých rozhodujících procesech vycházet z doporučení Pacientské rady.

Dokument zde

I když dochází k výraznému rozvolnění restriktivních opatření, přesto je důležité, aby ti lidé, kteří mají chronická onemocnění a jsou tudíž jednou z nejohroženějších skupin občanů, kteří mohou být nakaženi koronavirem a následky této nemoci mohou být velmi těžké, pořád dodržovali některé zásady ochrany.

Sledujte webové stránky Ministerstva zdravotnictví ČR www.mrcr.cz, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR www.mpsv.cz a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR www.msmt.cz, pokud máte děti s chronickým onemocněním.

Celé znění doporučení zde

 

Příručka ve formě otázek a odpovědí

Autorka: MUDr. Dagmar Bartášková

DiaPacientACovid1

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

Výtvarná soutěž 2020
10 čec 2020 10:04

  Téma: Můj život s cukrovkou v době koronavirové   Protože ne všichni r [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivn...
01 čec 2020 07:23

Zveme vás na edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu, který s [ ... ]

článkyčíst dál
50 let s diabetem
01 čec 2020 06:11

50 let s diabetem?
Svaz diabetiků ČR ve spolupráci se společností Novo Nordisk uděluje u př [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Covid 19 - Doporučení Pacientské rady pacientům s ...
13 kvě 2020 09:39

I když dochází k výraznému rozvolnění restriktivních opatření, přesto je důležité [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
další články