ROLE PACIENTSKÝCH ORGANIZACÍ V PÉČI O PACIENTY S DIABETEM

„Cukrovka je stav podmíněného zdraví.“ Záleží přitom velmi významně právě na nás, pacientech, jaké podmínky si pro úspěšnou léčbu diabetu vytvoříme.

 

Chcete vědět víc, čtěte zde.

 

 

TŘI PILÍŘE LÉČBY CUKROVKY

Péče o pacienty s diabetem v ČR bezesporu patří mezi jedny z nejlepších na světě, a přesto výsledky jejich kompenzace mezi nejlepší nepatří. Moderní léčba diabetu stojí na několika pilířích, které musí být dostatečně pevné. Slabiny jednoho z nich nelze plně nahradit vyztužením pilíře jiného.

Více a další informace najdete zde.

Distribuce respirátorů členům Svazu diabetiků ČR byla úspěšně dokončena!

Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěšné realizaci :-)

Český výrobce respirátorů GOOD MASK s.r.o. věnoval pro členskou základnu Svazu diabetiků ČR 4 tis. respirátorů třídy FFP2 pro nutnost návštěvy zdravotnického zařízení, nebo jiného nezbytného vyřizování na úřadech a všude tam, kde by v případě vzniku další pandemie mohly být osoby s diabetem ohroženy virovým onemocněním.

Původně mělo být vybavení pacientů s vyšší rizikem zhoršeného průběhu nemoci způsobené novým typem koronaviru COVID 19, realizováno prostřednictvím MZ ČR. Záměr se ale nepodařilo uskutečnit, protože došlo ke změně stanoviska MZ ČR a další legislativní překážky kolem pořízení ochranných pomůcek a jejich distribuce pacientských organizacím.

 

Celý záměr se nakonec podařilo dotáhnout do konce pomocí ochotných dobrovolníků, kteří se práci a pomoci lidem s diabetem dlouhodobě věnují.

V souvislosti s realizací Svaz diabetiků ČR děkuje

Mgr. Monice Kadeřábkové ze spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s., za komplexní přepracování a přípravu databáze pro distribuci ochranných prostředků,

Mgr. Martinu Ladyrovi, majiteli společnosti Good Mask s.r.o. za bezplatné poskytnutí 4 tisích respirátorů FFP2,

Mgr. Vlastimilu Milatovi ze spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s., za koordinaci projektu zabezpečujícího vybavení registrovaných pacientů s diabetem ochrannými prostředky,

 

Ing. Mgr. Editě Šimáčkové z DIAKAR z.ú., za kompletní realizaci distribuce jednotlivým pobočným spolkům SD ČR a dohodu logistiky prostřednictvím společnosti PPL

a

Společnosti PPL za bezplatné doručení 70 zásilek s ochrannými pomůckami všem pobočným spolkům SD ČR......   https://www.ppl.cz

 

Převzato: www.diabetes.cz

KV

Měníme cukrovku pohybem

Jste připraveni změnit izolaci ve společný cíl? Chybí vám motivace začít s pohybem? Zapojte se do listopadového projektu Měníme cukrovku pohybem určeného NEJEN pro diabetiky a jejich blízké. Stáhněte si do telefonu aplikaci „Měníme cukrovku pohybem“ a zvolte si hlavní výzvu připravenou pro váš kraj. Hýbejte se, plňte úkoly, přečtěte si více o diabetu a nechte se inspirovat tipy i recepty. Čas, který během měsíce listopadu strávíte pohybem, ať už při procházce, úklidu nebo práci na zahradě, se bude sčítat s dalšími účastníky z vašeho kraje i z celé České republiky. Kolik času strávíme pohybem společně? Více informací i průběžné výsledky najdete na www.dendiabetu.cz, připojit se k nám můžete také na facebooku „Světový den diabetu, 14. listopad“.

SDD mob aplikace letak A5

unnamed

Pomozme díky zkušenostem z období pandemie COVID-19 vybudovat robustnější systém péče o pacienty s diabetem

 

Problémy způsobené nynější pandemií COVID-19, jako jsou omezující opatření k zabránění šíření viru, změněné životní podmínky a nedostatečný přístup ke zdravotní péči, představují pro pacienty s diabetem obrovské zatížení. Nedávné studie také prokázaly, že lidé trpící diabetem jsou ve větším riziku rozvoje závažných komplikací z COVID-19 a čísla bohužel naznačují, že lidé s diabetem, kteří onemocněli touto chorobou, budou s větší pravděpodobností hospitalizováni s potenciálně horšími výsledky.

 

Pandemie COVID-19 poukázala na nedostatky ve zdravotnických systémech v celé Evropě. Proto je nutné vybudovat silnější a odolnější systém péče o pacienty s diabetem.

 

Za účelem zmapování problémů, kterým čelí lidé žijící s diabetem a jejich příbuzní nebo pečovatelé, ale také pro průzkum inovativních řešení, která byla realizována během krize, IDF Europe nyní zahajuje dva průzkumy, které mají za cíl shrnout názory a perspektivy jak pacientů s diabetem, tak i zdravotnických pracovníků. Průzkumy jsou v současné době k dispozici v 9 jazycích.

Váš příspěvek jakožto pacienta s diabetem nebo zdravotníka je klíčový k tomu, aby IDF Europe mohla jednat a vypracovat soubor politických doporučení, která budou použita na národních i evropské úrovni s cílem:

  • připravit systémy zdravotní péče a komunitu pacientů s diabetem na lepší řešení potenciální druhé vlny COVID-19 a dalších mimořádných událostí;
  • Využít zkušeností pacientů s diabetem a zdravotníků získaných během krize COVID-19 k dosažení trvalých systémových změn ve způsobu organizace péče o pacienty s diabetem;
  • Zajistit, aby diabetes zůstal za všech okolností vysokou prioritou pro tvůrce zdravotní politiky.

 Zapojte se, prosím vyplňte dotazník „Diabetes a Covid-19":

Dotazník pro zdravotníky: https://www.surveymonkey.com/r/RGCPN9S

Dotazník pro pacienty s diabetem: https://www.surveymonkey.com/r/RGSLLGC

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

ROLE PACIENTSKÝCH ORGANIZACÍ
13 lis 2020 16:43

ROLE PACIENTSKÝCH ORGANIZACÍ V PÉČI O PACIENTY S DIABETEM „Cukrovka je stav podmíněného zd [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Tři pilíře cukrovky
13 lis 2020 16:36

TŘI PILÍŘE LÉČBY CUKROVKY Péče o pacienty s diabetem v ČR bezesporu patří mezi  [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Měníme cukrovku pohybem
11 lis 2020 18:19

Měníme cukrovku pohybem Jste připraveni změnit izolaci ve společný cíl? Chybí vám motiva [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivn...
01 lis 2020 08:23

Zveme vás na edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu, který s [ ... ]

článkyčíst dál
další články