fbpx

Červnový DiaKar

Barometr zdraví, akce co nás baví!


Červen byl pro nás velmi náročný měsíc. Zvládli jsme 5 akcí! Hlavním partnerem byla karlovarská nemocnice.


Akce 2 6 2 1000

2. června proběhl druhý ročník 12 minut pro zdraví. Projekt si kladl za cíl v rámci prevence civilizačních onemocnění zvýšit povědomí o přínosu pohybu pro lepší zdravotního stavu.

Účastníci se mohli registrovat do jedné ze tří věkových kategorií, kategorie: do 39 a 49 let, nad 50 let. Před startem byl každému účastníkovi změřen krevní tlak. Po odstartování účastníci běželi nebo šli po dobu 12 minut po oválu stadionu. Na 5 místech podél oválu byla připravena stanoviště, kam se po skončení chůze nebo běhu museli účastníci přesunout, k tomu nejbližšímu. Na stanovišti byl účastníkům změřen krevní tlak. A přitom na místě skončení odhodili svoji kartu, aby bylo možné doměřit vzdálenost. Kromě konzultací s nutriční terapeutkou byla součástí i přednáška Cukry v těle a jejich doplňování při aktivitě od MUDr. Jana Brože z FN Motol Praha a ultramarathonec Miloš Škorpil pohovořil na téma Běhej pomalu, abys mohl běhat rychle.

     

Akce 12 6 1000   

 

 

 

Akce 21 6 1 1000

 

    

            

 

12.  a 21. červnasi mohli nechat zájemci změřit krevní cukr a cholesterol v krvi, krevní tlak i poměr tuku a svaloviny v těle v rámci Dne sociálních služeb v Chodově a při akci Pomáhejme s radostí! v  K. Varech. A i 15. 6. v rámci projektu Sportem bez úrazu byl o výše uvedená měření velký zájem.

  

 

Akce 24 6 1000 

V pondělí 24. června proběhl druhý ročník Barometru zdraví v Chebu. Tentokrát byl v Městské knihovně Cheb. Dorazilo více než 200 návštěvníků, kteří si nechali změřit cukr,cholesterol v krvi, krevní tlak, mohli si nechat zjistit krevní skupinu, poměr tuku a svaloviny na těle, nechat zkontrolovat zrak, dozvědět se něco o dentální hygieně, a také o pomůckách pro diabetiky. Nechyběly ochutnávky ani malé pozornosti jak od nás tak lékarny dr. Max. Mile nás překvapilo, že více než 1h předem přicházeli již zájemci o měření.

 

 

!!!

V Chebu chystáme ještě přednášku spojenou s měřením cukru v krvi v rámci Světového dne diabetu 14.11.2019.

A v K. Varech proběhne Barometr zdraví v OC Varyáda dne 21. září 2019, kde bude zajímavý program a můžete se těšit na nový DiaKar magazín.

Děkujeme všem za aktivní účast a podporu našich akcí.